+380(63) 560-11-56
+380(98) 362-90-90

Історія розвитку меблів на замовлення

Головна | Історія розвитку меблів на замовленн

Як поєднати в побуті практичність і комфорт? Цим питанням перейнялися наші далекі предки після того, як перейшли від кочового способу життя до осілого. У ті часи їх уявлення про гарні меблі були нескінченно далекі від уявлень сучасних. Спочатку їх цілком влаштовували столи та стільці, що виготовляються зі шматків каменю та дерева, які або не оброблялися взагалі або оброблялися найпримітивнішим чином. Знаряддя праці поступово вдосконалювалися, спрощувався і вдосконалювався процес обробки матеріалів. Довгий час найбільш популярним матеріалом, використовуваним для виготовлення меблів, залишалося дерево. Його було багато і його було досить легко обробляти. Саме з дерева наші предки виготовили свої перші стільці і столи, саме меблі з дерева виготовляли  умільці древніх цивілізацій. З тих пір пройшла не одна сотня років, однак і сьогодні велика частина меблів виготовляється саме з дерева. 


Перші столи представляли собою, покладені на великі камені, широкі, погано оброблені дошки. Процес удосконалення знарядь праці і ремісничих навичок протікав досить повільно. Перші «нормальні» столи, які сьогодні є в квартирі у більшості з нас, а саме, що кріпиться на чотирьох опорах стільниця, «з'явилися» значно пізніше.

Як і сьогодні, в давнину, стіл складно було собі уявити без стільців, інша справа, що це зараз стільці це ергономічні та зручні пристосування, тоді ж це були звичайнісінькі пні або колоди. Перший більш-менш нормальний стілець - табурет, що володіє стабільною опорою і горизонтальним сидінням, як і стіл, з'явився далеко не відразу. Поява «нормальних», звичних для нас столів та стільців, було питанням часу і технологій, і після їх появи людство рушило далі. Після того, як легкістю і стійкістю вироби було вже нікого не здивувати, більше уваги стали приділяти питанням комфорту. Спочатку люди зметикували, що на тверду дерев'яну поверхню стільця непогано було б покласти щось м'яке. Так з'явилася подушка для стільця, яку незабаром вирішено було прикріплювати до нього вже на етапі виготовлення, щоб вона не з'їжджала і не ковзала. Деякий час по тому до стільця вирішено було додати спинку, істотно знизити навантаження на хребет. Втім, зі спинками все теж було зовсім не просто. Протягом багатьох років спинка у стільця була строго горизонтальної, ну а про змінюваному вугіллі її нахилу, яким сьогодні вже нікого не здивуєш, в ті часи, ніхто навіть мріяв. Таким чином, крок за кроком, поліпшення за поліпшенням, тверді незграбні табурети «еволюціонували» до елегантних м'яких і надзвичайно комфортних стільців сучасного зразка.

До речі кажучи, у наш час питанням ергономіки меблів більшість виробників відводять величезну, можна сказати головну роль. Бо, навіть якщо ви правильно харчуєтеся, займаєтеся спортом, регулярно очищаєте свій організм, інакше кажучи, уважно стежте за станом свого здоров'я, всі ваші старання будуть марними, якщо ви по кілька годин на день будете проводити сидячи на незручному стільці. Виробники меблів прекрасно про це поінформовані.

Повертаючись до історії, зазначимо, що на той момент, коли більш-менш повноцінні стільці і столи вже були винайдені, людство повним ходом вирішувало й іншу проблему, а саме - проблему зберігання речей різного ступеня важливості. Як перші речових сховищ використовували скрині, що представляють собою звичайний ящик з кришкою. Господарю великої кількості речей потрібен був великий скриню, який займав багато місця, при цьому добре було, якщо потрібна йому річ знаходиться зверху, в іншому випадку, щоб дістати її господареві доводилося прикладати немало зусиль. Зараз вже неможливо точно встановити, хто саме додумався перевернути скриню і додати в нього полки і ящики, однак саме цієї людини сьогодні можна було б по праву вважати винахідником першого в світі шафи.

 Перші подібності сучасних шаф купе з'явилися в стародавньому Римі. У них римляни зберігали безліч важливих предметів, таких, наприклад, як сувої папірусу. Згодом шафи поширилися по всьому світу. Достовірно відомо, що шафи виготовлялися вже в тринадцятому столітті. Один з виготовлених в той час шаф зберігся до наших днів, при цьому по функціональності він не просто не відступається більшості сучасних моделей, але і де в чому їх перевершує. Що зберігали наші предки в перших шафах? Те ж саме, що ми зберігаємо сьогодні - книги, одяг, кухонне начиння, і багато-багато іншого. Перші шафи не відрізнялися ні великою кількістю полиць, ні приємним зовнішнім виглядом. Естетичним питанням наші предки почали перейматися лише через багато років. Чимось більш ніж просто практичним побутовим виробом меблі стали в епоху бароко. Технології того часу, різні матеріали, а також різні засоби і методи їх обробки дали можливість майстрам тих років виготовляти не просто шафи, а шафи - твори мистецтва, шафи - прикраси, шафи - показники соціального статусу.

Як матеріали для виготовлення шаф використовували деревину різних порід, шкіру, кістку і метал. Незабаром після винаходу скла з'явилися шафи зі скляними дверцятами, що дозволяють усім гостям помилуватися його вмістом, будь то колекція книг або чудовий кришталевий сервіз. Після винаходу перших надійних замків були виготовлені і перші сейфи - надійно замикаються шафи з металу. Протягом наступних років майстри безупинно експериментували з функціональністю шаф, поступово зміщуючись від простого до складного. Від виготовлених з дорогоцінних металів недоладних буфетів, до практичним і зручним стелажах без яких би то не було надмірностей. Підводячи підсумки можна сказати, що те, що сьогодні перетворилося на гігантську меблеву індустрію, починало свою історію з каміння, пнів, дощок і скринь. Сьогодні, ми, діти сучасної цивілізації, слабо уявляємо, як нашим далеким предкам вдавалося обходитися без комфортабельних диванів, ергономічних крісел, зручних столів і десятків інших предметів меблювання, що стали невід'ємною частиною нашого повсякденного життя. При цьому, звертаючи свій погляд назад, у минуле, не можна не захопитися того, наскільки чітко і швидко виробники меблів пройшли довгий і дуже непростий шлях від закріплених на парі каменів дощок, до надзвичайно комфортних, що радують око гостей та господарів, виробів.

 

Совет: Что бы приобрести тепловые пушки тропик по самой выгодной цене вам необходимо обратиться в Климат-Торг

Отримати більш повну інформацію, підібрати дизайн, замовити меблы, визвати дизайнера меблыв можна:
за тел.:
+ 380 (98) 362-90-90;
+ 380 (63) 560-11-56;
 чи звернувшись через електронну адресу - форма обратной связи

Гардеробная комната и другая мебель на заказ: Киев, Винница, Симферополь.   

Индивидуальный дизайн проект

Индивидуальный дизайн проект

Кухонная столешница из натурального камня, гранита и кварца

Статьи:

Несколько вариантов красивой мебели для гостиной фото

Гостиная действительно самая важная часть дома Заказать мебель ВинницаДобавить шик и стиль в вашу спальню поможет салон мебели «Колибри»

После долгого рабочего дня, полного стресса и повседневных мирских задач Заказать мебель ВинницаВсе статьи